Kínos betegségek, melyekről senki sem szeret beszélni

Sokan szeretnék elkerülni, hogy a társadalom megbélyegezze és kiközösítse őket, és ezért szinte bármit megtesznek. Még maguk elől is eltitkolják betegségüket, mikor az nyilvánvaló, mert félnek hogy rossz fényt vet majd rájuk. A betegségek leplezése azonban komoly kockázatokkal is járhat, ezért mielőbb muszáj szakorvoshoz fordulni.

Rossz szájszag
Senki sem szeret beszélgetésbe elegyedni olyanokkal, akiknek kellemetlen szagú a szájuk, ugyanis a beszélgetés kínos pillanatokhoz vezethet. Általában annak, akinek ilyen a szája, az tud is róla, és rögtön észreveszi azokat a mozdulatokat, esetleg fintorokat, amiket a beszélgető partnere elejt. Ennek azonban nem kell így lennie! Otthon rendszeres és alapos fogmosással, öblítéssel, illetve fogselyem használattal mérsékelhető a probléma. Ezen kívül segíthet még a petrezselyem és az édeskömény rágcsálás is. De ezek nem helyettesítik a fogorvost, aki pontosan meg tudja mondani honnan ered a rossz szájszag, és egy alapos tisztítással meg is tudja azt szüntetni.
Szájszag

Inkontinencia
Vizelettartási problémák legtöbbször 40 év feletti nőknél jelentkezik. A szülés utáni hormonális változások, a kötőszövet általános elernyedése, és a húgyvezeték meggyengült zárómechanizmusa okozza a bajt. Legenyhébb formája, mikor köhögés, nevetés vagy tüsszentés következtében akaratlan vizeletcsöppenés alakul ki. A probléma rengeteg módszerrel kezelhető, vagy legalábbis mérsékelhető. A legáltalánosabb az intimtorna, a gyógyszeres kezelés, és az ivási, táplálkozási szokások változtatása.
Inkontinencia

Aranyér
Az aranyér a leggyakoribb betegség (népbetegség), ami a végbéltájékon ki szokott alakulni. A székeléskor kifejtett nyomás hatására égő, viszkető, néha vérző fájdalmat okoz. A kezdeti, enyhébb stádiumban segíthet a kenőcs, a kúp, a kamillás ülőfürdő, valamint a rostban gazdag táplálkozás. Súlyosabb, hosszabb ideig elhúzódó aranyér problémák esetén proktológus szakemberhez kell fordulni! A lézeres beavatkozások mellett egyre több fejlett műtéti technika áll az orvosok rendelkezésére. A konkrét beavatkozásról azonban mindig a probléma súlyosságától függően dönt a proktológus és a beteg.
Aranyér

Visszér
Vénás betegségek a magyar lakosságnak csaknem 20%-át érintik. Esztétikailag mindenkit zavarnak ezek a csúnya hajszálerek, melyeket visszereknek nevezünk. Kialakulásuk életmódhoz és örökletes tulajdonságokhoz vezethetők vissza. Eltüntetésükre azonban számos lehetőség elérhető (a gyógyszerektől a fájdalommentes műtéti beavatkozásokig), tehát nyáron sem kell rejtegetni a lábakat.
Visszér

Hasmenés
A legtöbb esetében a hasmenés akut, ártalmatlan, vagyis három nap után elmúlik. A krónikus hasmenést azonban komolyan kell venni. Ilyenkor a bélnyálkahártya annyira begyullad, hogy már nem tudja ellátni feladatát, akadályozza a tápanyag felszívódását. Ebben az esetben nagyon fontos, hogy minél előbb orvoshoz forduljon, hiszen az ezt követő kiszáradás akár halálos kimenetelű is lehet.
Hasmenés

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Post Navigation